R2płatnik – kadry i płace

dlaczego R2Płatnik ?

Z uwagi na złożoność oraz częstą zmianę polskich przepisów prawa pracy, przepisów o ZUS oraz wymagań związanych z wymianą danych z ZUS, US, PFRON czy GUS; powodujących potrzeby zmian w oprogramowaniu (aktualizacje) rekomendowany  producent rozwiązania do obszaru kadr i to firma Reset2 Sp. z o.o.
Producent rozwiązania R2Płatnik specjalizuje się w rozwiązaniach do kadr i płac od 1992 roku.

R2płatnikPRO jest oparty na nowoczesnej, wydajnej i skalowalnej bazie danych Microsoft SQL Server. Najnowsza wersja 10 tego systemu jest  5-tą  generacją systemów płacowo-kadrowych rozwijanych od 1992 roku. Projekt i opracowanie systemu umożliwiła wieloletnia praktyka informatyków-programistów oraz doświadczenie specjalistów z zagadnień płacowo-kadrowych. Oprogramowanie może współpracować i wymieniać dane z dowolnym systemem finansowo-księgowym oraz aplikacjami do rejestracji czasu pracy, rejestracji czasu pracy kierowców (tachograf), Płatnikiem ZUS, programem do elektronicznej wymiany danych z NFZ, wszystkimi używanymi w Polsce systemami bankowymi, a także pozwala na przesyłanie danych do Systemu Obsługi Dofinansowań PFRON oraz wymaganych okresowych deklaracji dla GUS.

System umożliwia zarządzanie kadrami i strukturą organizacyjną firmy, naliczanie wynagrodzeń oraz automatyczne rozliczenia z urzędem skarbowym i ZUS. Wdrożenie systemu jest łatwe, a program pracuje wydajnie i stabilnie w sieciach komputerowych oraz zawiera zaawansowane mechanizmy zabezpieczające przed nieuprawnionym dostępem do informacji zapisanych w bazie danych.

Aplikacja udostępnia mechanizmy pełnej kontroli wprowadzanych danych, system szczególnych podpowiedzi i wyjaśniania obliczeń poszczególnych składników wynagrodzeń, zmniejszając w ten sposób do minimum pracochłonność związaną z naliczaniem wynagrodzeń i wypełnianiem formularzy. Wbudowane w program funkcje przeliczania seryjnego (automatyczne wypełnianie kart pracy, naliczanie limitów urlopów, globalne przeliczanie list płac) są przydatne szczególnie w firmach zatrudniających dużą liczbę pracowników. System zapewnia szczegółowe rozliczenie kosztów wynagrodzeń oraz w znacznym stopniu ułatwia podejmowanie decyzji personalnych.

Program współpracuje również z aplikacjami MS Office. Możliwy jest eksport każdego wykonanego w systemie raportu czy zestawienia do Excela, a każdy formularz typu ‘Umowa o pracę” , „Informacja do umowy” czy „Wniosek o urlop”  można otworzyć w Wordzie i np dokonać zmiany przed wydrukiem. Rozwiązanie posiada również wbudowane narzędzia API do integracji z kartami pracy w Excelu, dzięki czemu pozwala na wypełnianie kart pracy przez brygadzistów/mistrzów w arkuszach, a następnie synchronizację ich z systemem.
R2PłatnikPRO posiada także wbudowany natywnie silnik do eksportu wydruków do formatu PDF.

Również ważną cechą systemu jest bardzo intuicyjny interfejs oparty na skojarzeniach z konkretnymi obszarami systemu, co w znacznym stopniu przyspiesza opanowanie poruszania się po systemie przez nowych użytkowników. Funkcjonuje również bardzo dobrze zredagowana pomoc kontekstowa w programie, która pozwala na szybkie otwarcie opisu w kontekście miejsca, w którym znajduje się użytkownik.

WWW: system oferuje bogate możliwości dostępu do wybranych danych przez przeglądarkę internetową, bez konieczności wizyty w dziale kadr. Pracownik może mieć na przykład wgląd w swoje dane personalne, w kartę zasiłkową i wyliczenia podstawy zasiłku, w kartę urlopową – widzi więc aktualny limit urlopu oraz okresy, w których na nim przebywał. Możliwym też jest implementacja takiego rozwiązania, że samodzielnie wypisuje wniosek urlopowy, co rozpoczyna ścieżkę „workflow” kończącą się akceptacją lub odrzuceniem takiego wniosku przez użytkownika systemu w dziale kadr lub przełożonego za pomocą unikalnego linku otrzymanego e-mailem.

Autokontrola: wbudowane mechanizmy autoweryfikacji (kontrola terminów, kontrola czasu pracy, kontrolne zestawienia ZUS i inne) dają poczucie pewności przy ewentualnych kontrolach z PIP, ZUS czy US. Wszelka dokumentacja prowadzona jest zgodnie z przepisami w sposób czytelny, szczegółowy i nie budzący żadnych wątpliwości. W ramach abonamentu na aktualizacje producent gwarantuje zgodność pracy systemu z aktualnymi przepisami.

Szczegółowe koszty wynagrodzeń: system generuje złożone raporty kosztowe bez dodatkowych nakładów pracy. Posiada rozbudowane zestawienia z dziennym lub godzinowym podziałem na rodzaj i miejsce powstawania kosztów wynagrodzeń. W zależności od wymagań system umożliwia szczegółową dekretację zarówno na MPK lub na konta grupy „5” jak i  niezależnie na projekty/zlecenia.

R2płatnik serii PRO będzie się rozwijał razem z firmą i zaspokajał rosnące potrzeby użytkowników. Mechanizmy w nim zastosowane są gruntownie przemyślane i dzięki temu bardzo elastyczne. Daje to możliwość dokładnego dostosowania programu do wymagań klienta oraz samodzielnego modyfikowania go w miarę potrzeb.

O jakości oprogramowania i korzyściach wynikających z jego użytkowania świadczy kilka tysięcy zadowolonych klientów. System polecany jest nie tylko dla małych firm, ale również dla średnich i dużych przedsiębiorstw obecnie wyznacza standardy oprogramowania w swojej dziedzinie.

Korzyści

 • Elektroniczna teczka pracownika: możliwość podczepiania skanów dokumentów w różnych obszarach systemu, co daje w efekcie szybki dostęp do informacji bez potrzeby sięgania do akt
 • Integracja z innymi obszarami wymiany danych bezpośrednio lub za pomocą plików wymiany, API do MS Excel
 • Możliwość edycji wydruków w MS Word oraz eksporty raportów i zestawień do MS Excel
 • Łatwa i szybka archiwizacja bazy danych przez użytkownika
 • Obiegi typu „Workflow” (np. wniosek o urlop, polecenie wyjazdu służbowego, itp.) za pomocą interfejsu WWW zdejmuje te zadania z działu kadr oraz skraca w znaczący sposób czas procesu
 • Możliwość stworzenia dowolnego wydruku i podpięcia go pod dowolny formularz w systemie
 • Raporty SQL: użytkownik może stworzyć dowolny raport z danych w systemie, a nawet zestawić je z danymi z innych źródeł
 • Szczegółowe rozbicie i dekretacja kosztów wynagrodzeń na MPK’i oraz Projekty
 • Prawidłowa komunikacja i eksporty do Płatnika ZUS, SOD Pfron oraz MS Office czy banków
 • Rozwiązania, które oferuje mogą wyraźnie skracać czasy procesów oraz zdejmować pewne zadania z działu kadr
 • Gwarancja zgodności z aktualnymi przepisami w ramach abonamentu na aktualizacje
 • Uszyty na miarę potrzeb, ale skalowalny – z możliwością rozwoju wraz z rosnącymi  potrzebami funkcjonalności
Dokumentacja kadrowa
Program kadrowy umożliwia sporządzanie dokumentów związanych z zatrudnieniem. Są to m.in. umowy, aneksy, zaświadczenia i inne dokumenty kadrowe możesz obejrzeć w zestawie przykładowych wydruków.
Rozliczanie czasu pracy
Ewidencjonowanie czasu pracy to m.in.: importować czas pracy z czytników RCP, rozliczać czas pracy kierowców, rozdzielać czas na poszczególne zlecenia, czy rozliczać godziny pracy i nadgodziny w dłuższym niż miesięczny okresie. Dowiedz się więcej przeglądając specyfikę rozliczania czasu pracy.
Naliczanie płac
Nasz program płacowy przeznaczony jest do naliczania płac. Naliczanie płac odbywa się automatycznie na podstawie zawartej umowy, ewidencji czasu pracy oraz wprowadzonych dodatków i potrąceń. Zapoznaj się ze specyfikacją naliczania wynagrodzień.
Rozliczenia z urzędami
Kadry i płace to także zestawienia sprawozdawcze do instytucji i urzędów. Przejrzyj specyfikację zestawień i wypróbuj nasz program płacowy.
Wysyłanie przelewów
Z programu R2płatnik możemy przesłać przelewy do wszystkich systemów bankowych używanych w Polsce. Przelewy bankowe generują się automatycznie z list płac, raportów ZUS, US i potrąceń.
Zaufanie
Zaufało nam tysiące użytkowników. Zapoznaj się z ich opiniami. Pobierz 60-cio dniową wersję testową i sam sprawdź możliwości programu.
Podpowiedzi i przypomnienia
Program kadry i płace R2płatnik wyposażony jest w system podpowiedzi i przypomnień, które ułatwią Ci pracę.
Współpraca z systemami zewnętrznymi
Wszystkie dane z programu płacowego można wyeksportować do innych programów. Można również importować dane zapisane w formacie tekstowym.
Dostosowanie do potrzeb
System cechuje się dużą elastycznością i dostosowaniem do potrzeb firm z różnych branż. Szereg specjalnie zaprojektowanych, inteligentnych funkcji programu może ułatwić Ci pracę. Zobacz dodatkowe korzyści dla poszczególnych rodzajów działalności.
Łatwa obsługa
Program kadrowo płacowy R2płatnik jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Nawet początkujący użytkownicy mogą szybko opanować jego obsługę. Obejrzyj filmy i zapoznaj się z informacjami na stronie szybki start, a przekonasz się, jakie to łatwe.
Przystępna cena
Wysoka jakość wcale nie musi oznaczać wysokiej ceny. Zapoznaj się z aktualnymi promocjami i oblicz cenę programu dla siebie.
Bezpłatna pomoc telefoniczna
Możesz liczyć na naszą bezpłatną pomoc przez telefon lub internet. Przejdź do strony kontakt.
System zawsze aktualny
Razem z programem otrzymujesz prawo do pobierania wszystkich aktualizacji przez 12 miesięcy.